Később lakáscélú felhasználást tervezünk

Mit jelent ez?

Ha most nem kívánják igénybe venni a szerződésüket, de később lakáscélú felhasználást terveznek, az alábbi lehetőségek közül választhatnak a lakáscéljuk megvalósításakor:

  • Felhasználják a teljes szerződéses összeget (saját megtakarítás + állami támogatás vagy bónusz* + betéti kamat + lakáskölcsön)

 

  • Csak a teljes megtakarítást használják fel (saját megtakarítás + állami támogatás vagy bónusz* + betéti kamat)

Mit kell tennünk?

  • Önöknek most nincs teendőjük.

 

  • Később, amikor aktuálissá válik a szerződés felhasználása, közös képviselőjük/lakásszövetkezeti elnökük bármikor kérheti a kiutalási időszak újraindítását TelefonBankárunkon keresztül.

 

Tovább kell fizetnünk a megtakarításunkat?

  • A további betételhelyezés az Önök döntése, azonban befizetéseik után állami támogatás vagy bónusz* már nem igényelhető.

Mikor kaphatjuk meg a pénzt?

  • Miután jelzik felénk, hogy fel kívánják használni a szerződésüket, a következő hónaptól újra indítjuk a szerződésük kiutalási időszakát és újra küldjük a kiutalási értesítőt. A kiutalási időszak 2017. június 30. napjáig kötött szerződések esetében 3 hónap, egyébként 2 hónap. A kifizetést pedig a kiutalási időszakot követően, legkésőbb 15 napon belül elindítjuk.

További információ és segítség kérés

TelefonBankár: 06 1 411 8181
WebBankár: Üzenet küldés
Levelezési cím: H-1922 Budapest

*A 2018. október 17. előtt kötött Lakásszámla esetében állami támogatás vehető igénybe, a 2018. október 26-tól kötött szerződések esetében pedig kamat- illetve megtakarítási bónusz.